Advertisements

Ambasadori Kosnett kritikon partitë:Si mund të nominoni kandidatë për deputet persona që kanë problem me ligjin?!

“Si mund ta marrin seriozisht qytetarët angazhimin e partive politike ndaj sundimit të ligjit në Kosovë, kur në shumë lista partiake përfshihen individë me aktakuzë aktive, dënime për krime të tilla si krime lufte dhe sulme, dhe sanksione ndërkombëtare për krime lufte dhe korrupsion”.

Kështu shkroi shkroi ambasadori amerikan në prishtinë, Philip S. Kosnett në në llogarinë e tij në Twitter,duke kritikuar partitë politike në kosovë dhe nominimet e tyre të kandidatëve për deputet,në Zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit e të cilët kanë problem me ligjin.

//Përgatitur nga Proinformacion.com

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close