Advertisements

Shqipëria është goditur nga një tërmet i shkallës 3.5 të Richter

Një tërmet ka goditur Shqipërinë sot në orët e hershme të mëngjesit. Sipas raportimeve të para, tërmeti ka qenë me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter me epiqendër 11 km larg Bulqizës dhe 31 km larg kryeqytetit.

Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare njofton se tërmeti është ndjerë në orën 05:58 minuta me orën lokale. Tërmeti ka pasur një thellësi prej 2 kilometrash.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close