Presidenti Meta:Urime qytetarëve dhe klasës politke

Një tjetër reagim mëngjesin e kësaj të hënë, një ditë pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme që u zhvilluan në Kosovë, vjen nga Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta.

Meta me anë të një postimi në rrjetin social “Facebook” shkruan se zgjedhjet që u zhvilluan dje në Kosovë janë një një shembull i shkëlqyer i funksionimit të demokracisë dhe besimit të demokracia dhe vota e lirë.

Në postimin e tij ai shkruan:
“Zgjedhjet e djeshme në Kosovë, një shembull i shkëlqyer i funksionimit të demokracisë dhe i besimit te demokracia dhe vota e lirë.

Urime qytetarëve të Kosovës dhe klasës politike, që i treguan mbare botës se shteti i Kosovës është jo vetëm tërësisht funksional, por edhe një shembull i demokracisë në rritje, në një rajon që ende vuan nga autoritarizmi dhe pamundësimi i zgjedhjeve tërësisht të lira, si ato që e gjithë bota ndoqi dje në Kosovë!”

Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close