Advertisements

Mediat serbe:Uashingtoni zyrtar mbetet i vendosur në pozitën që Serbia duhet të njohë pavarësinë e Kosovës.

Mediat serbe kanë njoftuar se biseda të vështira ka pasur në mes të Presidentit të Serbisë Aleksandar Vuciq dhe të Dërguarit Special të Shteteve të Bashkuara, Richard Grenel.

Gjithnjë sipas këtyre mediave Uashingtoni zyrtar mbetet i vendosur në pozitën që Serbia duhet të njohë pavarësinë e Kosovës. Zyrtari amerikan e bëri të qartë se ndarja e Kosovës nuk ishte një mundësi për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve midis Beogradit dhe Prishtinës.

Cilat do të jenë lëvizjet e mëtejshme të Serbisë? Nëse ndarja nuk është më një mundësi e vlefshme, çfarë mund të bëjnë të dy palët për të arritur një kompromis dhe për të zgjidhur një mosmarrëveshje,pyesin këto media?

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close