Advertisements

Arrat dhe përfitimet shëndetësore

Ngrënia e përditshme e arrave ndihmon në përmirësimin e shëndetit të zemrës. Ato përmbajnë acide yndyrore të pangopura, të cilat përmirësojnë funksionimin normal të shumë proceseve në organizëm.

Disa nga benefitet e tjera te arrave janë:

Ndihmojnë në humbjen e peshës- ato përmbajnë një numër të vogël të kalorive, prandaj janë ideale për t’I konsumuar si pjesë e dietave.

Zvogëlojnë inflamacionin- arrat kanë veti anti-inflamatore.

Zvogëlojnë rrezikun e sulmit në zemër– shumë studime kanë treguar, se arrat kanë nëj numër të lartë të benefiteve për zemrën.

Të mira për trurin

 

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close