Advertisements

Arrestohet Drejtori i Infrastrukturës në Drenas për “keqpërdorim të pozitës”

Policia e Kosovës ka arrestuar drejtorin e Infrastrukturës në komunën e Drenasit, me inicialet I.H, cili dyshohet se për interesa personale dhe të kompanisë së tij (kompani për ndërtimin e objekteve banesore) ka keqpërdorur pozitën apo autoritetin zyrtar.

Në një kërkim në faqen zyrtare të Komunës së Drenasit, del se aktualisht drejtori i Infrastrukturës është Idriz Hysenaj.

Në një komunikatë për media, Policia ka thënë se Hysenaj do të qëndrojë në mbajtje për 48 orë për të vendosur rreth procedurave të radhës.

Përveç tjerash, Policia ka thënë se ka kryer hetime disamujore për këtë rast bashkë me njësitë relevante për hetimin e krimit ekonomik dhe korrupsionit.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close