Moti sot në Kosovë 15 tetor

Fushat e presionit të lartë që ndodhen në lindje të rajonit dhe kontinentit po kushtëzojnë mot të qëndrueshëm dhe kryesisht me diell, derisa nga Mesdheu vazhdojnë të shtrihen masa të ngrohta ajrore që do të mbajnë temperaturat ndjeshëm mbi vlera mesatare.

Edhe për sot moti parashikohet shumë i ngrohtë, kthjellët dhe me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 8 deri në 10 gradë celsius, ndërsa maksimalet nga 25 deri në 26 gradë celsius.

Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close