Është duke vazhduar numërimi i votave të ardhura nga Diaspora.

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve janë duke u angazhuar vazhdimisht që ky proces i numërimit të arrijë të përfundojë brenda pak orëve.

Deri më tani janë numëruar mbi 10 mijë vota, apo më shumë se 70% e votave të ardhura për partitë politike nga kosovarët që jetojnë jashtë vendit.

Nga rezultatet e mëhershme doli që Vetëvendosje mori 4 mijë e 905 vota, Lidhja Demokratike e Kosovës 1 mijë e 680 vota, Partia Demokratike e Kosovës 1 mijë e 612 vota, koalicioni Nisma –AKR ka 604 vota si dhe koalicioni AAK-PSD morën 477 vota.

Pas përfundimit të numërimit të votave të diasporës, vazhdohet me numërimin e votave me kusht dhe të votave nga personat me aftësi të kufizuara.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close