Advertisements

Der Leyen: Tirana dhe Shkupi kanë bërë përpjekje kolosale

ATSH-ANSA/ – Jam plotësisht e bindur se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut kanë bërë përpjekje kolosale për t’iu afruar standardeve europiane dhe e meritojnë një sinjal pozitiv, deklaroi sot kryetarja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, lidhur me hapjen e negociatave të dy vendeve me Bashkimin Europian.

”Fatkeqësisht nuk ka sinjale pozitive për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut”, theksoi Der Leyen, e pranishme në samitin e BE-së./

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close