Kreu i LVV,Kurti ka komentuar ‘mini-Shengenin ballkanik”

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka komentuar takimin në Novi Sad të kryeministrave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut dhe presidentit të Serbisë për ‘mini-Shengenin ballkanik”.

Pas aktivitetit të organizuar sonte nga Qendra e VV-së në Tiranë për fitoren e kësaj partie në zgjedhjet e 6 tetorit, Kurti ka kërkuar kujdes në raportet me Serbinë.

“Mendoj që duhet të kemi kujdes sa i përket raporteve me Serbinë meqenëse dihet se çfarë u ka bërë Serbia shqiptarëve nga njëra anë dhe dihet që para tre vjetëve tentoi një puç në Maqedoni të Veriut, por i dështoi, një puç bashkë me Rusinë. Është në interes të Serbisë që të duket sa më normale ndërkohë që nuk është”, është shprehur ai.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close