I keni provuar biskotat… ”Ferrero”?

ATSH-ANSA/ – Pesëdhjetë e pesë vite nga lindja e Nutella, kompania ”Ferrero” nxjerr në treg biskotat e para të mbushura me krem ​​lajthie ndër më të famshmet dhe më të dashurat në botë.

Ata janë biskotat e reja Nutella, të gatshme për t’u ulur në raftet e supermarketeve në fillim të nëntorit.

”Biskota me Nutella, kombinon brishtësinë dhe brishtësinë tipike të biskotave me shijen dhe strukturën e Nutella, e cila përfaqëson 40% të produktit. Brumi përgatitet me përbërës të zgjedhur si miell gruri dhe kallami i sheqerit’’, nënvizoi kompania ”Ferrero”.

Biskotat Nutella prodhohen në fabrikën Balvano, në provincën e Potenza, ku ”Ferrero” ka investuar mbi 120 milionë

euro për një linjë prodhimi ad hoc.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close