Advertisements

Albin Kurti shpall fitoren e Vetëvendosjes

Editor

Lideri i VetëVendosjes në një prononcim për media dhe opinionin ka shpallur fitoren e subjektit të tij politik,duke thënë se shumë gjenerata do ta festojnë këtë ditë si festë të demokracisë dhe çlirimi nga kapja e shtetit e cila shumë shpejt do të na kujtohet si ëndërr e shkuar.

Ai ka falenderuar qytetarët e Kosovës që i kanë dhënë besimin me të cilin do ta marrë përgjegjsinë për udhëhqjen e dialogut me Serbinë.

Me Shqipërinë do të avancojmë drejt institucioneve të përbashkëta.
LDK-së ua shtrij dorën e bashkëpunimit ,për të udhëhequr në mënyrë më cilsore,në një kapitull të ri për shtetin.//Proinformacion.com

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements
Next Post

Fituesei i zgjedhjeve të djeshme parlamentare në Kosovë ,Kurti thotë se tash duhet punuar bashkë me popullin

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se qytetarët folën me votën e tyre dhe ata ndërhynë masivisht në skenën politike në mënyrë që drama kosovare e shtetit të kapur të mos ketë fund tragjik. Ai duke falënderuar qytetarët, […]
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close