Advertisements

Ambasadori amerikan,Kosnett bën thirrje për dalje në votime

Editor

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, përmes rrjetit social Twitter ka bërë thirrje për dalje në votime.

ë Ksovë si dhe në Amerikë, çdo votë numërohet. Secili zë ka rëndësi. Pa marrë parasysh pikëpamjet tuaja, këdo që mbështetni – më 6 tetor, dilni të votoni. Për veten, shtetin dhe të ardhmen”, tha Kosnett.

Mbi 1 milion e 900 mijë qytetarë të Kosovës me të drejtë vote, të dielën zgjedhin përfaqësuesit e tyre në Kuvend në zgjedhjet e parakohshme parlamentare.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements
Next Post

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve :Janë hapur të gjitha vendvotimet

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të ditur se materiali i ndjeshëm është shpërndarë në orët e hershme të mëngjesit dhe të gjitha qendrat e votimit janë hapur me kohë me përjashtim të disa qendrave. Kështu ka njoftuar në konferencën […]
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close