Advertisements

Ambasadori Kosnett:Fuqia më e madhe e Kosovës është populli i saj

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett, ka takuar fermerët lokalë të cilët përdorin teknologjinë e gjelbër në veri të Kosovës.

Kjo është bërë e ditura nga Ambasada e Amerikës në Prishtinë përmes në postimi në Facebook.

Kosnett thënë se fuqia më e madhe e Kosovës është populli i saj.

“Shndërrimi i bimëve të egra në vajra esenciale është një proces i ngadaltë dhe i ndërlikuar. Kështu është edhe ndërtimi i demokracisë gjithëpërfshirëse në një vend si Kosova. Por suksesi do të sjellë përfitime për brezat që vijnë”.

//RTKlive

 

Loading...
Advertisements
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close