Advertisements

Moti sot në kosovë,8 tetor

Editor

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës në vendin tonë pritet të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale me diell.

Vranësirat gjatë ditës së enjte nuk do të jenë stabile, kjo si pasojë e masave të lagështa të ajrit me presion të ulët atmosferik të cilat do të përfshijnë pjesën më të madhe të Gadishullit Ballkanik, duke krijuar kushte për mot me vranësira të dendura dhe kushte për reshje shiu.

“Temperaturat minimale gjatë kësaj periudhe të parashikimit do të luhaten ndërmjet 4-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës priten të lëvizin ndërmjet 15-22 gradë Celsius.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements
Next Post

Nënkryetari i Listës Serbe Jevtiq:"Pa bisedime me Listën është e pamundur të formohet Qeveria e re e Kosovës".

Nënkryetari i Listës Serbe Dalibor Jevtiq tha sot se pa bisedime me Listën Serbe, e cila fitoi të gjitha 10 vendet me mandat serb, është e pamundur të formohet Qeveria e re e Kosovës. Ai në një intervistë për RTS […]
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close