Ultimate magazine theme for WordPress.

Aktorja Hollywoodiane, Penelope Cruz foto me Nënë Terezën:Më ndryshoi jetën

Aktorja e suksesshme e Hollywood, Penelope Cruz ka zbuluar personin që i ndryshoi jetën. Në një postim në rrjetin social “Instagram”, aktorja spanjolle ka publikuar një fotografi me Misionaren me origjinë shqiptare, Nënë Tereza.

“Kujtimi i kësaj gruaje të pabesueshme dhe koha që kalova me të. Me të vërtetë ndryshoi jetën time. Gjithmonë në zemrën time” shkruan 45 vjeçarja.

Fotografia besohet të jetë shkrepur rreth viteve 1990, periudhë në të cilën Penelope ka shërbyer në Kalkutë, ku është kujdesur për të varfrit dhe të sëmurët atje, së bashku me Nënë Terezën.

Kujtojmë që Nënë Tereza është një ndër figurat më të shquara botërore me origjinë shqiptare.

Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close