Albin Kurti (LVV):Qeveria që do të formojmë do të jetë më aktive në mbështetjen e shqiptarëve në Luginë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, së bashku me anëtaren e Kryesisë, Albulena Haxhiu, kandidaten për deputete Teuta Fazliu dhe sekretarin për marrëdhënie me jashtë, Kreshnik Ahmeti, ka pritur dje në takim një delegacion nga Partia Demokratike që ka shtrirje në Bujanoc, Preshevë dhe Medvegjë, të kryesuar nga kryetari i saj, Nagip Arifi, kryetarja e Forumit të Gruas, Adelina Brucaj Hasani, kryetari i Forumit Rinor, Sali Salihi, si dhe Shaban Xheladini.

Në këtë takim, përfaqësuesit nga Bujanoci e kanë  uruar Kurtin për fitoren e zgjedhjeve të 6 tetorit, dhe kanë shprehur dëshirën që qeveria e re të formohet sa më parë në mënyrë që edhe ndryshimet për të cilat qytetarët kanë votuar të vihen në jetë.

Mes tjerash, ata kanë njoftuar Kurtin edhe për gjendjen e rëndë në Bujanoc, ku për shkak të ngecjes në ekonomi dhe arsim, të rinjtë nuk po shohin më perspektivë atje dhe po emigrojnë jashtë vendi siç kanë bërë më herët në Medvegjë.

Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close