Ka ndërruar jetë rapsodi i njohur dibran,Dervishi

Rapsodi i njohur shqipar, Sherif Dervishi ka ndërruar jetë ditën e sotme.

Ai u shtrua me urgjencë në spitalin e kryeqytetit pasditen e djehsme, pas një hemorragjie cerebrale mirëpo nuk mundi t’i përballojë.

58 vjeçari pati një betejë të gjatë me kancerin.

Dervishi ishte një këngëtar i njohur që identifikohej më së shumti me këngët popullore rapsodike, popullore e Shqipërisë së Veriut dhe popullore folklorike.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close