Advertisements

Polonia dhe Lituania kundër vizionit francez për NATO-n

ATSH-AFP/ – Presidentët e Polonisë dhe Lituanisë, dy anëtare të NATO-s, përshëndetën sot vitalitetin e NATO-s duke hedhur poshtë vizionin francez për një NATO në gjendjen e “vdekjes cerebrale”

“Prania ushtarake e SHBA-së në Poloni në koordinim me NATO-n (…) tregon vitalitetin e Aleancës”, theksoi presidenti polak, Andrzej Duda në një konferencë të përbashkët shtypi me homologun lituanez, Gitanas Nauseda.

“Ashtu si presidenti Gitanas Nauseda, nuk shikoj absolutisht asnjë problem me vitalitetin e NATO-s”, shtoi Duda.

Nga ana e tij, Nauseda konfirmoi se 29 vende anëtare të Aleancës nuk duhet të kenë as dyshimin më të vogël mbi faktin që kjo organizatë mbetet garantuesi kryesor i sigurisë tonë.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close