PITE ME PATATE NGA TIGANI!

Italianët kanë publikuar videon në të cilën shihet përgatitja e pites me patate nga tigani, apo siç thonë ata “patatja e thërrmuar”.

Nevojiten:

– 500 g patate;
– 150 g miell;
– 1 vezë;
– kripë;
– piper;
– vaj ulliri;
– 100 g proshutë;
– 100 g djathë të shkrirë.

Përgatitja:

Pataten me lëvore zieni pastaj pastroni dhe thërrmojeni.

Shtoni kripë, vezët, piperin dhe miellin dhe ngjisheni derisa të bëhet brumë i lëmuar.

Në tigan qitni vaj ulliri, pastaj gjysmën e brumit përhapeni nëpër fund të tiganit. Pastaj radhisni sipër proshutën, djathin dhe sërish proshutën dhe në majë përhapeni pjesën e mbetur të brumit.

Piqni rreth 5 minuta nga njëra anë dhe 5 minuta nga ana tjetër, në zjarr të ulët.

Shërbejeni të nxehtë!

Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close