EM 2020:Kosova nëse kalon Play-off-in do të jetë në një grup me Holandën e madhe

Sot  është tërhequr në Bukuresht shorti për fazën e grupeve të Kampionatit Evropian, që në vitin 2020 do të organizohet në 12 shtete.

Sa për përfaqesuesen e Kosovës,ajo pasi që nuk ia arriti të zë njërin prej dy vendeve të para gjatë kualifikimeve në grupe,tashmë i ngelet shansa që të kualifikohet për Kampionatin Europian përmes Play-off-t,ku ndeshjen e parë do ta ketë me 26.03 të vitit 2020,kundër fqiut Maqedonisë Veriore.

Nëse kualifikohet duke eleminuar kundërshtarët e Play-offit,atëhere përfaqësuesja e Kosovës do garojë për titullin e Kampionit Europian në grupë me Holandën,Ukrainën dhe Austrinë,në grupën C.//Proinformacion.com

Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close