Advertisements

EM 2020:Kosova nëse kalon Play-off-in do të jetë në një grup me Holandën e madhe

Editor

Sot  është tërhequr në Bukuresht shorti për fazën e grupeve të Kampionatit Evropian, që në vitin 2020 do të organizohet në 12 shtete.

Sa për përfaqesuesen e Kosovës,ajo pasi që nuk ia arriti të zë njërin prej dy vendeve të para gjatë kualifikimeve në grupe,tashmë i ngelet shansa që të kualifikohet për Kampionatin Europian përmes Play-off-t,ku ndeshjen e parë do ta ketë me 26.03 të vitit 2020,kundër fqiut Maqedonisë Veriore.

Nëse kualifikohet duke eleminuar kundërshtarët e Play-offit,atëhere përfaqësuesja e Kosovës do garojë për titullin e Kampionit Europian në grupë me Holandën,Ukrainën dhe Austrinë,në grupën C.//Proinformacion.com

Loading...
Advertisements
Next Post

Braktisja dhe injorimi i trurit prodhon qeverisje pa tru

Prof. Lisen Bashkurti Shqiperia po perballet me nje sfide te rende, termetin tragjik te 26 nentorit 2019. Termeti dhe, me gjere fatkeqesite natyrore nuk jane as te reja dhe as te papritura. Per Shqiperine, ne menyre te vecante, jane shume […]
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close