Advertisements

PITE ME PATATE NGA TIGANI!

Editor

Italianët kanë publikuar videon në të cilën shihet përgatitja e pites me patate nga tigani, apo siç thonë ata “patatja e thërrmuar”.

Nevojiten:

– 500 g patate;
– 150 g miell;
– 1 vezë;
– kripë;
– piper;
– vaj ulliri;
– 100 g proshutë;
– 100 g djathë të shkrirë.

Përgatitja:

Pataten me lëvore zieni pastaj pastroni dhe thërrmojeni.

Shtoni kripë, vezët, piperin dhe miellin dhe ngjisheni derisa të bëhet brumë i lëmuar.

Në tigan qitni vaj ulliri, pastaj gjysmën e brumit përhapeni nëpër fund të tiganit. Pastaj radhisni sipër proshutën, djathin dhe sërish proshutën dhe në majë përhapeni pjesën e mbetur të brumit.

Piqni rreth 5 minuta nga njëra anë dhe 5 minuta nga ana tjetër, në zjarr të ulët.

Shërbejeni të nxehtë!

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements
Next Post

Gjykata Speciale po skadon!

Bazuar në amendamentin e Kushtetutës së Kosovës, në bazë të së cilit janë formuar Dhomat e Specializuara dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar të Kosovës me seli në Hagë, që njihet si Gjykata Speciale për krime të luftës në Kosovë, […]
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close