Çedomir Jovanoviq:Rusët po sillen në Serbi sikur ajo të ishte një rajon i Moskës

Çedomir Jovanoviq një politikan serb liberal dhe me qëndrimet më të drejta sa i përket politikës serbe ndaj fqinjve ka folur edhe për ndikim rus në Serbi dhe duke iu referuar këtij ndikimi, ai tha se rusët ishin të lirë të silleshin me Serbinë “sikur ajo të ishte Podmoskovlje” dhe se ata do t’i bënin Serbisë atë që nuk kishin arritur në Mal të Zi dhe Maqedoni.

“Unë nuk dua të jem një shkop rus në Serbi. Unë e di se çfarë fshihet pas kësaj. Unë e di se çfarë është Instituti Rus për Studime Strategjike. Unë e di se çfarë është GRU, nuk ishte Vuçiq ai që hapi qendrën në Nish, por dikush tjetër … Boris Tadiq dhe DS. ata shkuan në zgjedhje duke shtypur kartën e ditëlindjes së Putinit, “ka thënë Jovanoviq për O2.tv .

//Përgatitur nga Proinformacion.com

 

Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close