Rusia vazhdon të armatosë “bazën e saj” Ushtrinë e Serbisë

Rusia ka vazhduar të armatosë Serbinë,ose kjo është një formë e fshehur e krijimit të Ushtrisë proruse serbe,formë tjetër e bazës klasike.

Mediat në Serbi ia kanë arritur të sigurojnë një video incizim ku në qiellin mbi beograd shihet avioni rus transportues An-124 “Ruslan” i cili ka sjellur në Serbi katër helikopter të rinj ushtarak.
“Antonov” u ul të hënën, dhe në të ishin katër helikopterë Mi-35M të destinuar për Forcën Ajrore dhe mbrojtjen kundërajrore të ushtrisë serbe,njoftojnë mediat serbe.

2Dje, Rusia dërgoi katër helikopterë Mi-35M Forcave të Armatosura të Serbisë, të cilat pritet të forcojnë forcën ajrore serbe në periudhën e ardhshme”,shkruajnë po këto media

Sipas njoftimeve të mëparshme, Mi-35M duhej të arrinin në tremujorin e parë të vitit 2020, por u dorëzuan më herët dy ditë para takimit midis presidentëve të Serbisë dhe Rusisë, Alexander Vuciq dhe Vladimir Putin, në Soçi.

//Përgatitur nga Proinformacion.com

 

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close