Ultimate magazine theme for WordPress.

Si mund ta parandaloni fryrjen përmes këtyre ushqimeve natyral

Çajet – Përgatitni çaj më të fortë nga kamomili apo menta, shtoni pak mjaltë dhe limon. Çaji nga xhenxhefili po ashtu është shumë efektiv. Copëtoni 3 deri 4 pjesë, i përzieni me 3 dl ujë të vluar dhe e lini të mbuluar për 10 minuta. E ëmbëltoni me mjaltë dhe e pini para ose pas shujtës, për tretje më të mirë.

Farat – Mund të hani një lugë me fara qimnon, sa herë të keni telashe me tretjen. Po ashtu farat e anisit ndikojnë mirë kundër ngërçeve dhe gazrave.

Limoni – Në mëngjes, në lukth të zbrazët, pini një gotë ujë të vakët me dy lugë limoni. Kjo pije është e shëndetshme dhe e mbush organizmin me energji, ndikon në tretjen më të mirë të ushqimit dhe ndihmon të humbni në peshë.

Kungulli – Pasi që konsiderohet si një ushqim për dimër, atëherë hani kungull të pjekur apo të zier, sidomos atëherë kur ndjeni se jeni fryrë.

Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close