Advertisements

Kryeministri Rama i drejtohet Vuçiqit:Pse është kaq e vështirë për ta kuptuar krimin e dokumetuar të Serbisë në Reçak!?

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka reaguar në lidhje me pretendimet e presidentit të Serbisë Aleksander Vuçiq për të mohuar masakrën e Reçakut i cili ditë më parë kishte deklaruar paturpsisht “Raçaku ishte mashtrim për të justifikuar bombardimin e SRJ-së nga NATO”.

Kryeministri Rama përmes rrjetit social Twitter i ka dërguar porosi presidentit serb duke e pyetur se a është e mundur që në kohë të sotme të mohohet krimi i dokumentuar siç ishte masakra ndaj civilëve shqiptar në Reçak në vitin 1999!?

Duke shtuar,Rama ka pyetur deri kur Serbia do të jetojë në vetë-mashtrim dhe minon rrugën e saj drejt së ardhmes.
“Pse është kaq e vështirë për ta kuptuar dhe se deri ku Serbia do të jetojë në vetë-mashtrim dhe në mohim të realitetit të qartë të Kosovës. Deri kur fantazmat e së kaluarës do të vazhdojnë të minojnë rrugën e Serbisë drejt së ardhmes”, porositë Rama presidentin serb.

“Miq, ndaloni të ankoheni për luftën që filloi regjimi i vjetër i përgjakshëm në Beograd. Shkoni përpara! Të vdekurit le të varrosin të vdekurit . Le të bëjmë paqe dhe prosperitet për fëmijët tanë. Ne duhet të ecim përpara dhe ta ndërtojmë këtë rajon si një model “, shkruajti Kryeministri shqiptar. në llogarinë e tij në Twitter.

//Përgatiti proinformacion.com

 

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close