Ultimate magazine theme for WordPress.

Është shuar pop-ylli i madh suedez,solistja e Roxette,Marie Fredriksson

Mediat botërore kanë lajmëruar sot se ka ndrruar jetë një zë i madh i muzikës ,Marie Fredriksson.Pop ylli suedez vdiq në moshën 62 vjeçare të hënën pas një sëmundje të gjatë e të rëndë.
Ajo la pas dy fëmijët e saj, vajzën Injez Josephine, djalin Oscar dhe burrin Michael Bolos.

“Me trishtim të madh njoftojmë për publikun se një nga artistët tanë më të dashur ka vdekur. Marie Fedrikson vdiq të hënën 9 dhjetor pas një sëmundjeje të gjatë,” thuhet në njoftimin e familjes në një deklaratë.

Marie Fredriksson lindi në 30 maj 1958 në Suedi.Ajo si pjestare e grupit Roxette formuar ë vitin 1986,së bashku me anëtarin Per Gessle kanë lënë shumë hite e në mesin e tyre më të njohurit ishin “It must have been love”, “Listen to your heart” .

Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close