Ambasadori i Izraelit: I detyrohemi shumë Shqipërisë

/ATSH/- “Për ne hebrenjtë është privilegj madhor që t’ju ndihmojmë në këto ditë të vështira”.

Kështu u shpreh ambasadori i Izraelit në Shqipëri Noah Gal Gendler, pas marrjes së medaljes nga Kryeministri Edi Rama për ekipin izraelit të kërkim-shpëtimit.

“Për mua si hebre, ne ju detyrohemi kaq shumë popullit shqiptar, qytetarëve të Shqipërisë dhe për ne është një privilegj madhor që t’ju ndihmojmë në këto ditë të vështira. Është thjesht një borxh që ne ju detyrohemi ju dhe populli ynë hebre ndjehet krenar që kemi pasur mundësinë t’ju ndihmojmë”.- deklaroi ambasadori izraelit.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close