Shoferët serb rrihen keq nga kolegët e tyre ukrainas

Siç duket Serbet pro rusë,po iu shkojnë gjthnjë e më tepër në nerva ukrainasve të cilët janë në konflikt të hapur me forcat ruse të cilat kanë okupuar një pjesë të mirë të territorit ukrainas.

Mediat njoftojnë se gjashtë shoferë serbë të kamionëve u rrahën brutalisht rreth orës një pas mesnate në vendkalimin kufitar midis Ukrainës dhe Rumanisë në vendkalimin Gjakovo – Halmeu.

Sipas mediave beogradase, ata dyshohet se janë rrahur nga shoferët ukrainas. Ndërsa po goditeshin, ata u bërtisnin atyre se “kjo është Ukraina dhe se ky është kufiri i tyre,” raporton Blic.

Një grup shoferësh të rrahur serbë raportuan në gazetë këtë mëngjes, duke shpjeguar se kjo ndodhi në kufirin midis dy vendeve – pak para hyrjes në Rumani, në kthimin e tyre për në Serbi.

/Proinformacion.com

 

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close