Advertisements

Ka ndrruar jetë,këngëtari i hiteve të paharruara të këngës së lehtë ,Irfan Blakçorri

Muzikës së lehtë shqiptare nga dje do t’i mungojë një emër i shquar, Irfan Blakçori, i cili ia kushtoi gjithë jetën tingujve dhe fjalëve.

Në orët e mbrëmjes së ditës së djeshme  ai është ndarë nga jeta dhe lajmin për ikjen e tij e kanë dhënë miqtë nëpërmes rrjetit social Facebook.

Kantautori Blakçori ishte padyshim një nga artistë më prodhimtar, i cili bëri publikun për vete me zërin unik dhe tekstet e bukura që shkruante.

Disa nga këngët e tij më të njohura janë: “Zogu i plagosur”, “Antigona”, e shumë të tjera.

Ndërkohë, Ministria e Kulturës përmes një telegrami ka ngushëlluar familjarët e Blakçorit./Kohanet.

 

 

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close