Sot mblidhet kryesia e Kuvendit

Kryesia e Kuvendit të Kosovës, të mërkurën do të mblidhet për të bërë përgatitjet për Seancën konstituive të Legjislaturës VII të Kuvendit të Republikës së Kosovës.

Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi për media.

“Përgatitjet për Seancën konstituive të Legjislaturës VII të Kuvendit të Republikës së Kosovës”, thuhet në njoftim.

Kujtojmë, se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, duke u thirrur në kompetencat kushtetuese ka thirrur seancën konstituive të Kuvendit të Kosovës, për datën 26 dhjetor.

Partitë fituese të zgjedhjeve, VV dhe LDK, ende nuk janë marrë vesh për formimin e qeverisë, pasi posti i presidentit është bërë problem.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close