Advertisements

Shkëmbim zjarri në Rusi,vritet një oficer i FSB-së

ATSH-AFP/ – Një agjent i Shërbimit Federal të Sigurisë ruse (FSB) u vra sot dhe pesë persona të tjerë u plagosën pas një sulmi të kryer nga një person i armatosur pranë selisë së këtij institucioni në Moskë, sipas autoriteteve që theksojnë se i dyshuari ishte neutralizuar.

“Një i panjohur ka hapur zjarrë pranë rrugës “Bolchaïa Loubianka”, ka të plagosur. Po bëhet identifikimi i tij, krimineli është neutralizuar”, theksoi shërbimi i shtypit të FSB-së për median ruse.

“Një agjent i shërbimit ka humbur jetën”, theksoi i njëjti burim.

Termi “neutralizim” nënkupton përgjithësisht në zhargonin policor rus se një agresor është vrarë.

“Presidenti rus është informuar për situatën”, sipas zëdhënësit, Dmitri Peskov, cituar nga agjencia e lajmeve “Tass”.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close