Advertisements

Jeta pas tërmetit, Durrësi i rikthehet përditshmërisë

Editor

ATSH/ Durrësi, një nga zonat më të prekura nga tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit po i rikthehet normalitetit, pas një jave të vështirë. Njerëzit janë rikthyer në banesa pas verifikimit të tyre nga ekspertët si të padëmtuara ndërkohë që janë hapur dyqanet e bizneset.

Siç shihet nga pamjet e fotografit të ATSH-së, Flori Abazi, dita e sotme ka sjellë rutinën e përditshmërisë në Durrës, pasi njerëzit i janë kthyer aktiviteteve normale të ditës.

Qyteti po pastrohet nga inertet e banesave të dëmtuara nga tërmeti dhe atyre që u prishën pasi kishin marrë goditje në strukturë, ndërsa njerëzit janë sistemuar në hotele.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements
Next Post

“Nga ditët e Fishtës në New York-SHBA, në vendorigjinën e Gjergj Fishtës, në Domgjon të Mirditës”

Nga dr. Rovena VATA Një vizitë në vendorigjinën e At Gjergj Fishtës, në Domgjonin Historik e Turistik në Mirditë, në trojet e kullës ku lindi gjyshi i Fishtës, Simon Ndoc Paci, rrëzë malit të Munelles, pranë Gurrës së Lashtë, e […]
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close