Advertisements

KRYEMINISTRI RAMA :APEL I DETYRUAR MEDIAVE

Editor

Ky është postimi i kryeministrit shqptar,Edi Rama drejtuar mediave ,për  raportimin në lidhje me  periudhën pas tërmetit tragjik që goditi Shqipërinë.

APEL I DETYRUAR MEDIAVE

-Gjatë periudhës së gjendjes së jashtëzakonshme të fatkeqësisë natyrore, Japonia ka masa ekstreme për mediat private, që mesa duket edhe në Japoninë e urtësisë së vjetër, paskan qenë taksirat mbi taksiratin e madh të tërmetit! Mos na detyroni të bëjmë atë që s’ua rrok imagjinata!

Filtroni informacionet dhe verifikoni ato që thoni! Menaxhoni debatet dhe ndaloni klithmat nëpër studiot tv dhe përfshihuni në qetësimin e shpirtrave të goditur më keq se banesat! Kontribuoni për të kanalizuar energjinë e jashtëzakonshme të solidaritetit mbarëshqiptar!

Kjo është koha për kurimin psikologjik të popullit që ju ndjek dhe jo për rrenat e shamatatë karakteristike të veprimtarisë së zakonshme të një pjese të madhe të sferës suaj!

//Proinformacion.com

 

Loading...
Advertisements
Next Post

Borë e parë sapo ka filluar të reshë në Gjilan.

Borë e parë sapo ka filluar të reshë në Gjilan,besojmë edhe në pjesët tjera të Kosovës. Është kjo dita e parë e këtij viti kur po ballafaqohemi me kushte për reshje bore.Se sa i ka befasuar kjo njerëzit,dhe a janë […]
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close