Ban edhe kështu:Byrek me makarona

Kuzhina është art,është vendi ku mund të zhvillohet kreativiteti për të krijuar ushqime të llojeve të ndryshme përmes eksperimentimit.

Ja një recetë për byrek për të cilin ndoshta nuk ia kisht idenë se mund të egzistonte:

Përbërësit

Përbërësit e brendshëm
djathë
majdanoz

Për sos
2 vezë
1 gotë qumësht
1 gotë të çajit vaj vegjetal

Përgaditja

Makaronat i zieni, në një enë i derdhni vezët, qumështin, vajin vegjetal dhe përzieni.

Makaronat i vendosni tek përzierja e sosit dhe i vendosni në tigan.

Përmbi makarona ia derdhni djathin dhe majdanozin dhe e fergoni per 4-5 minuta.

Ju bëftë mirë!

Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close