Advertisements

Masë për të kuruar Osteokondrozën e shtyllës kurrizore

Osteokondroza e shtyllës kurrizore është një patologji e vështirë për tu kuruar dhe nuk ka shërim për të. Osteokondroza shoqërohet me dhimbje në qafë dhe mpirje të duarve.

Ne do t’ju prezantojmë një  ilaç të thjeshtë natyral që lehtëson dhimbjen shpejt dhe në mënyrë efektive. Pas trajtimit, nuk do të ndjeni dhimbje për pesë vitet e ardhshme.

Gjithçka që duhet të bëni është të krijoni një masë me vaj ulliri ose luledielli me kripë të parafinuar ( nëse dëshironi mund të përdorni ujin e detit ).

Gjithçka që ju nevojitet është: 10 lugë kripë dhe 20 lugë vaj (ulliri ose luledielli).

Udhëzimet: Përzieni 10 lugë kripë dhe 20 lugë vaj ulliri ose luledielli në një kavanoz qelqi dhe mbylleni. Lëreni ashtu për disa ditë dhe më pas hapeni.

Përdorimi: Masazhoni zonën  ku ndjeni dhimbje çdo mëngjes. Fillimisht për 2 – 3 minuta , dhe pastaj të rritni kohën me 2 – 3 minuta të tjera në ditë, derisa të merrni  20 minuta për masazh çdo ditë . Pastaj fshini qafën me një leckë të lagur.

Pas 10 ditësh trajtimi do të përmirësojë ndjeshëm qarkullimin e gjakut dhe do të stimulojë rigjenerimin e kërcit dhe indit të kockave me anë të masazhit . Do të ndjeni lehtësim. Dhimbjet e kokës do të zhduken, qarkullimi do të përmirësohet pasi trupi do të pastrojë veten nga toksinat dhe  metabolizmi do të normalizohet.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close