Ka ndërruar jetë ikona e muzikës shqiptare, Nexhmije Pagarusha.

Pagarusha ka ndërruar jetë në moshën 86- vjeçare.

Këngëtarja e shumë hiteve prej shumë vjetësh vuante nga një sëmundje e rëndë.

Nexhmie Pagarusha e njohur si një grua e cila gjatë gjithë karrierës së saj i ka shërbyer me nder dhe dashuri atdheut të saj përmes artit.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close