Vuçiq:”Në Mynhen do të vijë edhe Kurti, mbetet të shihet se cilat janë hapat e mëtutjeshëm të qeverisë së Prishtinës”

Edhe presidenti i Serbisë Aleksander Vuçiq do të jetë pjesëmarrës i konferencës për siguri që do të mbahet të enjten në Mynhen.

Pasiqë në këtë konferencë do të shkojë edhe kryeministri i ri i kosovës Albin Kurti,në këtë kontekst ka komentuar presidenti serb.

Sipas fjalëve të tija,”atëhere dhe atje do të jetë në gjendje të vlerësojë më mirë se cilat janë “hapat e mëtutjeshëm të qeverisë së Prishtinës, cilat janë hapat e gjermanëve, amerikanëve dhe të gjithë të tjerëve në bashkësinë ndërkombëtare”.

Në një intervistë për mediat në Serbi, ai tha se pritej të takohej me të dërguarin special të presidencës amerikane Richard Grenell gjatë Konferencës së Sigurisë në Mynhen, dhe se Kryeministri i Kosovës Albin Kurti sigurisht do të jetë i pranishëm, “kështu që ne do të shohim se si do të jetë atmosfera dhe si do të duket”./proinformacion.com/

Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close