Deputeti Murati (LVV):Vendimi për uljen e pagave nuk bie ndesh me ligjin

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati ka komentuar vendimin e Qeverisë Kurti lidhur me uljen e pagave në Qeveri.

Murati tha se vendimi ul pagat e qeverisë dhe nuk prek ato të sistemit të drejtësisë e as nuk bie ndesh me ligjin.

Ai tha se kushdo që dëshiron të komentojë mbi ligjshmërinë e vendimeve, duhet së pari të sigurohet që ligjit të cilit i referohet të mos jetë i shfuqizuar.

Postimi i plotë:

Vendimi ul pagat e qeverise, nuk prek ato te sistemit te drejtesise, dhe nuk bie ndesh me ligjin, perkunder disa pretendimeve te bera sot gjate dites

Kushdo qe deshiron te komentoje mbi ligjshmerine e vendimeve, duhet se pari te sigurohet qe ligji te cilit i referohet te mos jete i shfuqizuar.

Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close