Kërcënon serbi,Dodik:Nuk do të ketë Bosnjë dhe Hercegovinë deri pranverën e ardhshme

Siç raportojnë mediat bosniake ,anëtari i presidencës së Bosnie e Hercegovinës nga radhët e serbëve Milorad Dodik ka kërcënuar shtetin e ku ai jeton se nuk do të egzistojë më.Kjo do të “ndodhë ” nëse sipas tij,deri pranverën e ardhme nëse nuk kthehet në pozitat dejtoniane.

Ai gjithashtu tha se Republika Srpska është futur në një rrugë për të dalur nga BiH, nga e cila nuk ka kthim.

“Ne do ta bëjmë këtë dhe nuk do të mund të na ndalë as SHBA dhe askush tjetër, sepse besojmë se Marrëveshjet e Dejtonit janë rrënuar, kryesisht nga ndërhyrja e faktorit ndërkombëtar,” u tha Dodik gazetarëve në Sarajevën Lindore./proinformacion.com/

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close