Advertisements

I vdekuri i parë nga koronavirusi në Europë

Një turist kinez që mbërriti nga provinca Hubei në Paris ka vdekur pasi ishte në gjendje kritike për disa ditë.

“Një turist kinez, i cili erdhi nga provinca Hubei, mbërriti në Francë në 16 janar. Ai u shtrua në spital dhe u izolua deri më 25 janar. Gjendja e tij u përkeqësua me shpejtësi dhe ai ishte në gjendje kritike për disa ditë, duke bërë që ai të dërgohet në kujdesin intensiv, “tha Ministja Franceze e Shëndetësisë Agnes Buzin.

Ajo shtoi se vajza e tij, e cila gjithashtu është e infektuar me koronavirus dhe është vendosur në të njëjtin spital, por e cila nuk është më në rrezik për jetën dhe duhet të lirohet së shpejti, raportojnë mediat botërore./proinformacion.com/

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close