Advertisements

Zëvendëskryeministri Hoti (LDK):Do t’i fuqizojmë lidhjet me diasporën

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti gjatë qëndrimit në Munih, ka takuar disa veprimtarë, të cilëve iu ka premtuar se Qeveria e Kosovës do t`i mbështesë në organizimin më të mirë të arsimit shqip dhe të promovimit të kulturës tonë.

Hoti po ashtu ka premtuar se do të fuqizojnë në veçanti lidhjet biznesore dhe promovimin e investimeve të tyre në Kosovë.

Postimi i plotë:

Me miq e veprimtare tane ne Mynih, te cilet i falenderoj per pritjen. Qeveria e Kosoves do t’i mbeshtese ne organizimin me te mire te arsimit shqip dhe te promovimit te kultures tone. Do te fuqizojme ne veçanti lidhjet biznesore dhe promovimin e investimeve te tyre ne Kosove.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close