Advertisements

Historia e një greku që u vra për Shqipërinë

/proinformacion.com/-Histori e jashtzakonshme e një njeriu që dha jetën për Shqipërinë,ësht ajo e Lefter Talos nga zona  Vurgut që i përkiste minoritetit grek,por që lindi në ishullin e Korfuzit nga një baba grek dhe një nënë shqiptare.

Cili është personaliteti që dha jetën për Shqipērinë ? Si u përplas me ekstremistët e “Vorio Epirit” ? Çfarë shkruante ai për shqiptarët edhe pse nuk ishte shqiptar ? SHPERNDAJE sepse e vërteta duhet të flasë,shkruan gazetari dhe dokumentaristi i famëshëm Marin Mema i cili ka bërë dokumentarin për Top Channel,të cilin mund ta shihni në Youtube,këtu:

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close