Advertisements

Mali i Zi dhuron 750 mijë euro për rindërtimin e Shqipëris pas tërmetit

ATSH/ Kryeministri i Malit të Zi, Gjukanoviç njoftoi një ndihmë prej 750 mijë eurosh për Rindërtimin pas tërmetit në Shqipëri, duke marrë fjalën në Konferencën e Donatorëve në Bruksel.

“Kur ne ishim pjesë e ish-Jugosllavisë, ne kaluam një situatë të ngjashme. Mbaj mend sesa i rëndësishëm ishte vetë solidariteti i vendeve të ish-Jugosllavisë”, u shpreh ai.

“Mali i Zi është me ju”, tha Gjukanoviç duke sjellë përjetime të vizitës së tij në Durrës.

“Shqipëria është përballur me një numër të jashtëzakonshëm të personave të zhvendosur së brendshmi dhe situata është serioze. Ne akorduam 500 mijë euro nëpërmjet ndihmave. Së bashku me këtë kontribut, shuma totale është 750 mijë euro. Mali i Zi mbetet i hapur për të parë sesi mund të ndihmojë Shqipërinë”, tha ai.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close