Advertisements

Të dhënat më të fundit tregojnë për rënie të përhapjes së koronavirusit

ATSH-DPA/- Numri i infektimeve nga koronavirusi i ri duket se po bie në Kinë, tha OBSH, duke cituar një raport të ri mjekësor, që ka analizuar më shumë se 44 000 raste me COVID-19.

Sidoqoftë, kreu i operacioneve të emergjencës së OBSH-sw, Mike Ryan tha në një konference për shtyp, në Gjenevë, se është shumë herët për të treguar nëse kjo rënie e raportuar do të vazhdojë.

Raporti tregon, gjithashtu, se 80 % e pacientëve shfaqin vetëm simptoma të lehta, ndërsa 14 % vuajnë nga ndërlikime të rënda, si pneumonia, 5 % janë në gjendje kritike dhe 2 % vdesin nga sëmundja.

Përtej zonës kryesore të COVID-19, në provincën Wuhei, në Kinë, rastet e infektimit kanë mbetur relativisht të rralla, theksoi Ryan.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close