Advertisements

Vuçiq :”Një vend i madh Europian na i prishi dialogun me Prishtinën ku edhe ne do të fitonim diçka”

Duke folur në emisionin “Çirilica” në Happy TV ,presidenti i Serbisë Aleksander Vuçiq ka thënë se ” një vend i madh dhe i fuqishëm evropian i ka kërkuar Prishtinës të vendos taksat, me qëllim që t’a detyrojë Serbinë të të largohet nga dialogu.”
Sipas Vuçiqit, dialogu po shkonte drejt një zgjidhjeje kompromisi.

“Kjo u bë për të thënë që Serbia po dilte nga dialogu dhe se çdo plan do të rrëzohej ku Serbia do të fitonte diçka,” shpjegoi Vuçiq duke folur në tv-në serb.

Presidenti serb kur ka përmendur “vendin e madh” sigurisht ka menduar në Gjermaninë dhe kancelaren ,Merkel e cila ka qenë hapur kundër planit të korigjimit të kufijve./proinformacion.com/

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close