Advertisements

Presidenti Thaçi:Xhamajka ka njohur shtetin e Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një postimi në Twiter ka bërë të ditur se tashmë ky shtet e ka njohur Kosovën.

“Lajm i mrekullueshëm! Sapo u njoftova nga ambasadorja Vlora Çitaku se XhamaJka ka njohur Republikën e Kosovës si sovran dhe të pavarur. E di se ky është një rezultat i punës së madhe dhe lobimeve për vite me radhë, përfshirë edhe Eliot Engelin. Punë e mirë. Faleminderit miq të dashur nga Kingstoni”, ka shkruar Thaçi në Twitter.

Kjo njohje vjen në një moment kur Serbia po bën një fushatë të egër që shtetet e tjera të çnjohin Republikën e Kosovës.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close