Advertisements

Shkon në 11 numri i të vrarëve në Gjermani pas dy sulmeve me armë zjarri

Të paktën 11 njerëz janë vrarë – përfshirë të dyshuarin – dhe të tjerë të plagosur rëndë pas dy të shtënave në bare shisha në qytetin gjerman të Hanau, sipas policisë lokale.

Disa persona të tjerë u plagosën gjithashtu pasi një njeri i armatosur hapi zjarr në orën 22:00 të mërkurën, tha policia.

I dyshuari u gjet më vonë i vdekur në shtëpinë e tij, së bashku me trupin e një personi të dytë, sipas autoriteteve gjermane.

Duket se nuk ka pasur autorë të tjerë, shtuan ata dhe thanë se hetimi ishte në vazhdim.

Motivi për sulmin është i paqartë.

Gazeta Bild raportoi se i dyshuari ishte një shtetas gjerman me leje për armë zjarri, dhe se revistat e municionit dhe armët ishin gjetur në makinën e tij.

Një gjueti e madhe u nis për autorin e krimit që përfshinte dhjetëra policë të armatosur dhe një helikopter që po rrijë lart mbi qytetin e udhëtarëve 25 km në lindje të Frankfurtit.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close