Advertisements

Trump e konfirmon:Richard Grenell në krye të Inteligjencës Kombëtare

Ambasadori amerikan në Gjermani,Richard Grenell i njohur ndër ne për ndërmjetsimin në zgjidhjen e problemeve mes Kosovës dhe Serbisë,pritët që nga presidenti Trump të emrohet ushtrues detyre i drejtorit të Shërbimit nacional të inteligjerncës.Ai në fakt është emruar në krye të të gjitha shërbimeve të inteligjencës kombëtare amerikane.

“Unë jam i kënaqur të njoftoj se Ambasadori ynë shumë i respektuar në Gjermani, Richard Grenell, do të bëhet ushtrues i detyrës së Drejtorit të Inteligjencës Kombëtare. Rick ka përfaqësuar vendin tonë jashtëzakonisht mirë dhe mezi pres të punoj me të,” shkruajti Trump në llogarinë e tij në Twitter.

Presidenti amerikan falënderoi ushtruesin e detyrës së drejtorit të inteligjencës Joe Megwayer, i cili ka qenë në detyrë që nga gushti.
Me ndrrimin e vendit të punës me pritet që ambasadori Grenell të mos jetë më as ndërmjetsues në mes dy vendeve ballkanike.

Po shkon nga roli ndërmjetsues i një njeriu që ka refuzuar ndrrimin e territoreve në mes të Kosovës dhe Serbisë ndërsa po vjen ose po qëndron një person si Palmer i cili nuk e ka mohuar mundësinë e korrigjimit të kufijve!?/proinformacion.com/

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close